Szekcióelnökök

A 2021-es konferencia szekcióelnökei

Az újkori szekció elnöke: dr. Garami Erika

 

Az ELTE Bölcsészettudományi Karán végzett történelem - angol tanári szakon. Mintegy két évtizedig dolgozott muzeológusként előbb a jegybank Bankjegy- és Éremgyűjteményében, majd a Postamúzeumban.Jelenleg Budapest Főváros Levéltár főlevéltárosa. A Magyar Numizmatikai Társulat Réthy László-díjas tagja. Kutatási területe a 19-20. századi numizmatika és pénzügytörténet.

 

A kora újkori szekció elnöke: Dr. Kenyeres István

 

Budapest Főváros Levéltára főigazgatója.

 

Kutatási területe a 15-18. századi Magyar Királyság és a Habsburg Monarchia gazdaság- és várostörténete, Budapest története. Egy monográfiája, 4 szerkesztett kötete, több mint 80 tanulmánya jelent meg magyar, angol és német nyelveken.

 

ELTE BTK címzetes egyetemi docens, Kodolányi János Egyetem címzetes egyetemi tanár, BME Műemlékvédelmi szakmérnöki képzés, oktató. Oktatott tárgyak: történelem segédtudományai, levéltártudomány.

 

A középkori szekció elnöke: Dr. Kálnoki-Gyöngyössy Márton

 

Történelem és régészet szakon végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (1997), illetve jog- és államtudományi szakon a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen (2002).

 

PhD fokozatot szerzett régészetből (történettudomány) a "Mátyás pénzreformja és annak folytatásai 1521-ig" című disszertációjával az Eötvös Loránd Tudományegyetemen  (2002), illetve közigazgatás-tudományból "A magyar múzeumügy a jogszabályalkotás tükrében (1777-2010)" című disszertációjával a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (2019). Az MTA doktora fokozatot a "Pénzverés és pénzforgalom Nyugat-Magyarországon (1387-1608)" című disszertációjával nyerte el (2017).

 

Kultúráért felelős helyettes államtitkár volt (2010-2011), jelenleg az ELTE BTK Történeti Intézetében, a Történelem Segédtudományai Tanszék egyetemi docenseként oktat.

 

Numizmatikai szakírói tevékenységét a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Unger Emil Jutaloméremmel ismerte el (2020).

 

Az ókori szekció elnöke: Dr. habil. Nagy Levente

 

Régészet - latin nyelv és irodalom szakot végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán. Doktori fokozatát a Debreceni Egyetemen szerezte meg az Antik szöveghagyomány - Római civilizáció doktori program hallgatójaként. Habilitációjára a Pécsi Tudományegyetem Interdiszciplináris Doktori Iskolájának keretei között került sor, a Magyar Tudományos Akadémiától két alkalommal nyert el Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. 

 

Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Régészet Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, a Lechner Lajos Tudásközpont szakértője, emellett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szent II. János Pál Pápa Kutatóközpontjának külsős kutatója. Kutatási területei közé tartozik az antik görög-római és késő antik - ókeresztény régészet, művészet, irodalom, történelem, egyháztörténet. Római kori leletanyagok feldolgozásához kapcsolódóan foglalkozik római kori, mindenekelőtt késő római érmekkel is.